Dnia 21 września grupa „Rybek” wybrała się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Celem wizyty w lesie, było poszukiwanie jesiennych skarbów i  sprawdzenie, czy „pani Jesień” już zawitała. Przed rozpoczęciem poszukiwań jesiennych skarbów, dzieci miały mini piknik. Dzieci miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Ta wycieczka – to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt. Przedszkolacy poznali przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowali las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznali różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącika przyrodniczego zebrali „skarby”, które pani Jesień zostawiła w lesie. Przy okazji będąc w lesie przyłączyliśmy się do akacji SPRZĄTANIA ŚWIATA, która jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ”. Dziękujemy Gminie Przygodzice za zapewnienie worków i rękawic oraz MZO w Ostrowie Wielkopolskim, który odbierze zebranie śmieci. Zachęcamy rodziców aby wraz z dziećmi wybrali się na spacer i pry okazji pozbierali kilka śmieci, worki i rękawiczki można odbierać w przedszkolu bądź oddziale.