Treści przyrodnicze w wychowaniu przedszkolnym mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dzieci oraz na zrozumienie otaczającego ich świata.

Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo zostają w pamięci naszych najmłodszych, dlatego w miniony czwartek wszystkie grupy wybrały się na spacer do pobliskiego lasu. Był to spacer bardzo wyjątkowy dlatego, że odwiedzili nas leśniczy z Nadleśnictwa Antonin.

W ciekawy sposób opowiedzieli dzieciom o lesie jakie ma znaczenie dla środowiska, o tym, że las jest ZIELONYMI PŁUCAMI naszej planety. Przedszkolacy dowiedzieli się w jaki sposób mogą dbać o naturalne leśne środowisko. Nasi goście opowiedzieli nam również o zwierzętach- mieszkańcach lasu o warunkach ich życia i zwyczajach.

Starszacy szukali skarbów lasu według instrukcji Pani leśnik natomiast grupa Rybek tworzyła jesienną skrzynię skarbów zbierając i jednocześnie ucząc się jak wyglądają żołędzie, różne rodzaje mchu, szyszki itp.

 

Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Antonin za miłe i pouczające spotkanie.