15 grudnia 2016 zapisał się w życiu przedszkola jako wyjątkowy dzień. W miejscowym Domu Kultury gościliśmy uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Muzycznych z Ostrowa Wlkp. Młodzi wykonawcy grali na skrzypcach, akordeonie, saksofonie, flecie i gitarze. Swoją grą wprowadzili magiczną atmosferę nadchodzących świąt. W podobnym klimacie zaprezentowali się Członkowie Klubu Seniora z Czarnegolasu wykonując pastorałkę „Świeć Gwiazdeczko”  oraz „Pastuszek Bosy”. W świąteczno – zimowej atmosferze przestawili swe prezentacje nasi wspaniali PRZEDSZKOLACY. Odbiorcami artystycznych prezentacji byli rodzice, przedstawiciele władzy powiatowej, gminnej i lokalnej oraz osoby reprezentujące miejscowe instytucje i organizacje, a także przyjaciele przedszkola.