Międzynarodowy Dzień Kropki jest to święto, które ma na celu rozbudzanie swojej kreatywności, pomysłowości i zachęcania do tworzenia. Dzień kropki jest odwagi i zabawy. Tego dnia ubrania dzieci wypełnione były kolorowymi kropkami. Starszacy wysłuchali opowiadania o małej kropce oraz obejrzeli krótki filmik z tytułową „Kropką”. Kolejnym punktem dnia było uczestnictwo w wielu zabawach z kropką, przy muzyce bawiliśmy się w znikające kropki, oraz dobieraliśmy się w pary wg. kolorów oraz wypełnialiśmy obrazki kolorowymi kropkami z farbą. Starszacy mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie w „kropkowej” fotobudce. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

Święto KROPKI połączyliśmy a akcją ZBIERANIA NAKRĘTEK. Nakrętki  dostarczone zostały do sercowego pojemnika przy Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach.