Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące

a jako przekąska niezwykle sycące…

Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.

Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

  Dnia z grupy Motyli i Rybek świętowały Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu jego walorów zdrowotnych i ożywczych. Dzieci poszerzały wiedzę o jabłkach. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Za pomocą zmysłu smaku rozróżniali smaki jabłek. Nie zabrakło zabaw matematycznych z jabłkami w roli głównej.

Dzieci z grupy Rybek przygotowały pyszny i zdrowy sok z jabłek z kolei maluszki zamieniły się w małych cukierników i upiekli pyszne ciasteczka z jabłuszkami.

Odwiedziliśmy również sąsiadujący z przedszkolem ogród by z bliska przyjrzeć się jabłonkom.