8 maja maluchy z grupy Żabki, aby uczcić Dzień Bibliotekarza i Biblioteki udały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej. Przedszkolaki z wielką radością gościły w magicznym dla nich miejscu. Podczas wizyty dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznania się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim przedszkolakom spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały. Panie przedszkolanki wypożyczyły kilka książeczek,  by móc je czytać  w przedszkolu i tym samym rozwijać zainteresowania czytelnicze u dzieci.