Dnie 4.12.2017r. odbyło się drugie już spotkanie z WALIZKĄ WYOBRAŹNI. Tym razem z walizki pełnej fantastycznych książek główną rolę odgrywała „CZARNA KSIĄŻKA O KOLORACH”. Dzięki tej książce mogliśmy zobaczyć jak świat kolorów postrzegają inny, a zwłaszcza Tomek niewidomy chłopiec główny bohater opowiadania. Po przeczytaniu książki postanowiliśmy sprawdzić jak działają nasze zmysły. Na początek przyjemności delikatny masaż za pomocą piórek. Następnie nasłuchiwaliśmy jakie skarby kryją się w pudełkach po zapałkach tylko za pomocą dźwięku jaki wydaje. Węch to bardzo ważna sprawa, zamieniliśmy się w myśliwskie psy, które posiadają wspaniały węch i sprawdzaliśmy jakie przyprawy znajdują się we woreczkach. Smak to również bardzo ważny ze zmysłów dlatego dzieci karmiły swoich rodziców, a rodzice z zamkniętymi oczami mieli za zadanie zgadnąć co smacznego zaserwowały im dzieci. Za pomocą naszego dotyku przeprowadziliśmy zawody w najszybszym łapaniu kule w sieci pajęczej oraz malowanie palcami i nogami po foli to najfajniejsze z zajęć tego dnia. Znalazło się też coś dla naszych nóg. Specjalna ŚCIEŻKA SENSORYCZNA, po której każdy mógł przejść, było coś miękkiego, twardego, suchego i mokrego. Na zakończenie było jednak najtrudniejsze zadanie przejście po folii bąbelkowej w taki sposób aby nie było nic słychać,  naszym uczestnikom szło bardzo dobrze. Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas i do zobaczenia już w następnym tygodniu.