ANDRZEJU, ANDRZEJU

PROSIMY DZIŚ CIEBIE,

POZWÓL NAM ZOBACZYĆ

CO PISANE NAM JEST W NIEBIE”

Ach, cóż to był za dzień! Takiego piątku w naszym przedszkolu nie było już bardzo dawno: w salach pojawiły się nie dzieci,lecz wróżki, księżniczki,czarodzieje, postaci       z bajek, a nawet pan policjant. Zamiast pań    z obsługi posiłki roznosiły czarne koty,     w ich ślady poszły także panie  wychowawczynie opiekujące się grupą średniaków.        A maluszki rzucały zachwycone spojrzenia w stronę swojej pani , która  zamieniła się we wróżkę.

27 listopada przedszkolacy hucznie obchodzili andrzejki:  dzięki animowanym filmom edukacyjnym poznali obrzędy i tradycje ludowe , bardzo chętnie i z ogromnym zaangażowaniem brali udział w wybranych wróżbach i zabawach. Było wrzucanie grosików ” na szczęście” do magicznej studni, przepowiadanie przyszłych zawodów , „wyścig butów”, losowanie imion przyszłych mężów i żon i wiele innych zabaw. Nie zabrakło  andrzejkowej  dyskoteki i  tematycznych prac plastycznych.