W bieżącym roku szkolnym w przedszkolu  Calineczka będzie realizowana innowacja programowo-metodyczna zatytułowana : ” Moja przyjaciółka książka” . Głównym celem innowacji będzie kształtowanie wśród przedszkolaków zainteresowań czytelniczych, a dzięki temu- wspomaganie i stymulowanie wszechstronnego rozwoju dzieci. Nasze działania z pewnością przyniosą pożądane rezultaty, ponieważ do współpracy zamierzamy zaprosić rodziców, dziadków i osoby bliskie naszym przedszkolakom. Pierwszym, honorowym gościem gościem była pani Helena Chmielina, która  od wielu lat bardzo chętnie przyjmuje nasze  zaproszenia . 6 latki z oddziału przedszkolnego mogły posłuchać pięknego, literackiego języka i przypomnieć sobie dowcipne wierszyki Jana Brzechwy w interpretacji pani Heleny.